Roots Manuva – Awfully De/ep


Roots Manuva je chlapík. A robiť s ním rozhovor je jednoducho zážitok. Nie je síce vtipný ako Wyclef Jean, Kid Koala alebo Daddy G z Massive Attack, ale i tak. Nie každý dokáže tesne pred rozhovorom „stiahnuť“ fľašu vodky, nadávať na mravcov a kritizovať slovenské pivo, pričom si v pohode odchlipkáva už z tretej plechovky. Podstatnejšie však je, že Rodney Smith – čo je jeho civilné meno, skladá hudbu. Po vynikajúcom albume Awfully Deep, ktorý vyšiel začiatkom minulého roka, prichádza na trh aj EP Awfully De/ep.

Nájdeme na ňom novú skladbu Seat Yourself a titulnú Awfully Deep. Na Seat Yourself hosťuje Ricky Ranking, výrazné distorzné synťáky, neklasicky posekaný beat, Manuvov flegmatický rap. Nasleduje vynovená Awfully Deep – verzia Lambeth Blues. Melancholický klavír ako kontrapunkt k elektronike a Rodney akoby sa spovedal. Silný text v kombinácii s prejavom – až mrazí. Metronomy remix, príklon k akustike a minimalizmu, intímnejšia atmosféra, 80te roky a jedno a dvojtónové analógy. Pochúťka. Diplov remix Seat Yourself zachádza do pre neho klasického zvukového extrémizmu, tento raz však rešpektuje Manuvovu rytmiku prejavu. Takto znie moderná urbánna hudba. EP navyše uzatvára originálna verzia Awfully Deep.

Tracklist k singlu Awfully De/ep (Banana Clan / Big Dada 2005)

1. Seat Yourself (Original)
2. Awfully Deep (Lambeth Blues)
3. Awfully Deep (Lambeth Blues Metronomy Remix)
4. Seat Yourself (Diplo Remix)
5. Awfully Deep (Album Edit) Awfully Deep Original Album Version

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *