Mozaiková maľba na schodoch v Trenčíne

Mozaiková maľba na schodoch v Trenčíne


Prístupové schody do areálu základnej školy v Trenčíne majú nový jedinečný vzhľad.

Farebná mozaiková maľba na schodoch je vytvorená zo 4 tisíc farebných štvorčekov a obdĺžnikov.

Donedávna boli schody rovnaké ako na iných sídliskách na Slovensku. Ničím nevyčnievali a vyzerali ošumelo. Mesto Trenčín sa rozhodlo situáciu zmeniť.

Celá maľba bola realizovaná na dve časti. Najprv podklad a potom samotná maľba mozaiky, po ktorej je radosť chodiť. Spolu 17 dní práce od rána do tmy. Návrh maľby vytvoril Nomad (Rasťo Jakubek) a jeho zámerom bolo aby maľba pôsobila farebne a hravo. Dĺžka jedného schodu je 3,1 metra a spolu ich je 42.

Deti idúce do školy su samozrejme z maľby nadšené a taktiež aj ich rodičia. Žiaci v maľovanej maľbe vidia tvary rôznych zvieratiek. Unikátna mozaika však nemá symbolizovať niečo konkrétne.

Ak navštívite mesto Trenčín, určite si choďte pozrieť aj jeho novú atrakciu: najkrajšie a najfarebnejšie schody v krajine. Nájdete ju pri základnej škole na Východnej 9. Výsledok stojí za to. Hotová maľba bola ešte na záver prelakovaná spevňujúcim lakom, tak aby vydržala záťaž aj nepriaznivé počasie.

Hotová pestrofarebná maľba na schodoch
Fotky: Mozaikova maľba na schodoch

Video: Maľba na schodoch

Páči sa vám takáto maľba a chcete aj vy vkusne skrášliť svoj interiér alebo exteriér, napríklad u seba doma, alebo vo firme, neváhajte nás kontaktovať.

Spoločne vymyslíme originálnu maľbu, ktorá vkusne skrášli váš priestor.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.