Najlepšie outfity priamo z ulice: ako vyzerá nositeľný street art?


Aké sú dnes trendy ulíc? Pozreli sme sa na niekoľko zaujímavých trendov, ktoré zachytávajú dynamickosť súčasnej módy. Po prechádzke cez námestia slovenských miest je už na prvý pohľad vidno, že ľudia módu vnímajú veľmi aktívne. Street móda je ležérna, kreatívna a s dušou. Pozreli sme sa na zaujímavé trendy street art štýlu a na chuťovečky, ktoré by si mal mať v skrini.

1. Sebavyjadrenie

Dôležitým aspektom módy je, aby vyjadrovala osobný životný štýl a hovorila niečo o ich nositeľovi. Móda je prostriedkom, ktorým vyjadrujeme čo sa nám páči, s akými názormi súhlasíme a s akými nie. Vyjadrujeme našu náladu a náš unikátny štýl.

2. Mikiny

Hoodies alebo mikiny sú neodmysliteľnou súčasťou street art štýlu. Čierne, farebné, s nápisom či bez neho – mikina je najpohodlnejším kúskom v každom šatníku, hneď po pyžamku od mamky. Mikiny boli pôvodne navrhnuté v New Yorku pre pracovníkov, ktorí manipulovali s mrazenými potravinami. Neskôr si mikiny privlastnila hip – hopová komunita. Či už ste hip – hoper alebo patríte k inému vierovyznaniu, mikina nemôže chýbať vo vašom šatníku. Do predného vrecka mikiny sa navyše zmestí celé vaše bohatstvo.

3. Tričká s nápisom

Opäť sme pri sebavyjadrení. Nápis na tričku vyjadruje postoje a životné múdrosti jeho nositeľa. Mnohí kreatívci si dizajn tričiek vyrábajú svojpomocne. Nakúpte zopár kvalitných jednofarebných tričiek a použite ich ako svoje plátno. Vyrobte si pre seba a svojich kamošov niekoľko zaujímavých a jedinečných kúskov. Ak vaša umelecká múza momentálne spí, kúpou trička môžete podporiť slovenských dizajnérov.

3. Unisex

Ak si v pánskom oddelení vyberá slečna tričko alebo mikinu, nemusí to znamenať, že ho vyberá svojmu partnerovi. Možno si ho plánuje kúpiť pre seba. Móda nemá hranice, móda ľudí nerozdeľuje. Práve naopak: úlohou módy je ľudí spájať. Baba v chlapskom tričku či chalan v babskom. Ak sa ti to páči, daj si to na seba a kašli na ostatných.

4. Tenisky

Dnešné tenisky už dávno nepatria len do telocvične či na bežecké trate. Stali sa dennou súčasťou našich street art životov. Tenisky sa stali fenoménom našej doby. Niekto zbiera umelecké diela či známky, iný zasa tenisky. Čuduješ sa? Sú pohodlné, oživia každý outfit a aj už sú na konci svojho funkčného obdobia, stále sú trendy.

5. Doplnky

Okuliare, čapice, náramky, hodiny, čelenky – daj si to všetko. Či už máš na sebe mušličkový náramok z letnej dovolenky v Chorvátsku alebo luxusné hodinky, outfitu dodáš jedinečnosť a sentiment. Staré pravidlá ako: nikdy nekombinuj zlatú a striebornú, už dnes neplatia. Použi svoju fantáziu. Ak sa ti niečo páči, podporujeme ťa.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.